Jesteśmy zszokowani i zasmuceni nagłym odejściem założyciela i byłego dyrektora generalnego naszej firmy, Harry’ego van Dalfsena.

W ubiegłym tygodniu Harry van Dalfsen przebywał w swoim domu w Portugalii, gdzie zdiagnozowano u niego stan zapalny w jednym z bioder. Gwałtowne pogorszenie się stanu jego zdrowia doprowadziło do przyjęcia go na oddział szpitalny w dniu 18 października. Wkrótce przeniesiono go na OIOM, gdzie przez cały dzień był dializowany i poddawany transfuzji krwi, jednak udzielona pomoc nie przyniosła skutku. Harry zmarł tego samego wieczoru. Jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną śmierci była agresywna bakteria powodująca zatrucie krwi i niewydolność narządów.

Jako założyciel rodzinnej firmy Venture Group Harry van Dalfsen był twórcą wielu firm, m.in. Vadain, VConsyst, VD&P, V-Access, Instyle Concepts oraz Into the Source.

Niemal 50 lat temu Harry postawił pierwsze kroki w biznesie, sprzedając dywany w swoim samochodzie. Następnie prędko wykorzystał swoją wyjątkową przedsiębiorczość i założył rodzinę firm, które są obecnie aktywne na całym świecie. Vadain i VConsyst należą do najlepszych międzynarodowych firm w swoim sektorze.

Harry z zapałem angażował się w rozmaite działalności, pełniąc funkcję prezesa i członka zarządu wielu organizacji. W samym przemyśle tekstylnym przez wiele lat był przewodniczącym Modint i prezesem Międzynarodowej Federacji Odzieżowej (IAF). Był również mocno zaangażowany w lokalną politykę i różne stowarzyszenia sportowe, przez co został mianowany oficerem Orderu Orańskiego Nassau.

Harry przywiązywał ponadto dużą wagę do niesienia pomocy potrzebującym. W rezultacie stał się założycielem i siłą napędową Fundacji Sampark, która zapewnia edukację dzieciom oraz młodym ludziom w Indiach.

Choć w ostatnich latach Harry coraz bardziej koncentrował się na emeryturze, pozostawał głęboko zaangażowany w działanie firm, które stworzył. W trakcie lat swojej działalności wpłynął na życie mnóstwa osób – od członków zarządu Venture Group i kadr zarządzających różnych firm, po działaczy Fundacji Sampark i pozostałych współpracowników. Wielu z nas bardzo będzie go brakowało.

Jednocześnie, pamięć o jego przedsiębiorczości i pasji jeszcze bardziej inspirują nas do kontynuowania współpracy ze spółkami Venture Group oraz dalszego działania na wszystkich rynkach, gdzie funkcjonujemy jako “rodzina firm”.

Nasze serca kierują się teraz ku rodzinie i bliskim Harry’ego. Życzymy im siły w tym trudnym czasie i przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia.

[wp_multi_store_locator_map id=212894]
Witaj! W czym możemy pomóc?

Witaj! W czym możemy pomóc?

I will be back soon

Witaj! W czym możemy pomóc?
Masz pytania?
Śmiało napisz do mnie, albo zadzwoń!
Rozpocznij poprzez:
chat