Vadain Supernatural,

tkaniny naturalnie piękne

Zacznijmy wszystko od nowa.

Zacznijmy wszystko od nowa. Zacznijmy myśleć inaczej, przede wszystkim o naturze, która daje nam wiele, ale wciąż niewiele dostaje w zamian.

Właśnie taka myśl zainspirowała nas do stworzenia kolekcji Vadain Supernatural – tkanin naturalnie pięknych. Słowo natura ma w tym przypadku dwojakie znaczenie: z jednej strony naturalne i oczywiste jest dla nas tworzenie pięknych tkanin, a z drugiej strony pragniemy nawiązać do unikatowego charakteru tej kolekcji, która powstała w oparciu o materiały pochodzące z recyklingu.

Supernatural, tkaniny naturalnie piękne

Supernatural – kolekcja, która została stworzona z materiałów tekstylnych pochodzących z odzysku, a także z pokonsumpcyjnych butelek PET. Kierowała nami miłość do natury i piękna. Wierzymy, że jeżeli zadbamy o naturę, ona zadba o nas. Najwyższa pora zacząć żyć na tej planecie w harmonii z przyrodą.

Jak to zrobić? Wystarczy, że będziemy podążać za jej wskazówkami.

Kolekcja stworzona z miłości do natury i piękna

Zadaliśmy sobie pytanie: dlaczego by tak nie połączyć pięknych i stylowych tkanin z działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju? Efektem jest kolekcja Supernatural, czyli odpowiedź na potrzeby zwolenników filozofii zero waste.

Tworząc ją, chcieliśmy okazać naturze szacunek, eliminując to, co zbędne: kolejne odpady. Za największą inspirację posłużyła nam sama natura. Jej fascynujące kolory, kształty i struktury zapierają dech w piersi i zachęcają, by o nią dbać.

Wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę, Zależało nam na tym, aby tkaniny były nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również trwałe.

Ponownie wykorzystaliśmy resztki i odpady takich materiałów jak wełna, akryl, poliester czy bawełna. Dzięki temu uniknęliśmy zmarnowania tego, co w przeciwnym razie stałoby się kolejnym odpadem. Taki system zarządzania używanymi surowcami zapewnia również oszczędności w zakresie zużycia wód i energii. Jest to najlepsza forma recyklingu.

Krok w kierunku zrównoważonego rozwoju

W 2022 roku wyznaczyliśmy kolejny kamień milowy w zakresie zarządzania recyklingiem i zrównoważonego rozwoju: wprowadziliśmy na rynek tkaniny dekoracyjne kolekcji Supernatural. Początkowo w skład kolekcji wchodziło 7 tkanin, wśród których znalazły się zarówno piękne, klasyczne propozycje, jak również oryginalne wzory i struktury. Wysokiej jakości przędze wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu łączą w sobie zmysł i piękno z ochroną naszych zasobów naturalnych.

Kolekcja letnia Supernatural 2022 zapewnia pozytywne nastawienie oraz optymistyczny nastrój, który towarzyszy letniej aurze, przywraca witalność i energię oraz sprawia, że tęsknimy za większą ilością kolorów – szczególnie we własnych czterech ścianach. Znakomita paleta kolorów tkanin wychwytuje energię lata i zapewnia wyjątkowy blask. 

We wiosennej kolekcji Supernatural 2023 ponownie wykorzystaliśmy resztki i odpady takich materiałów jak butelki PET, len czy bawełna. Zagościło w niej osiem nowych tkanin, spośród których aż siedem wywodzi się z recyklingu. W ich gronie znalazły się klasyczne gładkie tkaniny, tkaniny zaciemniające, a także oryginalne wzory i sploty tkanin półprzeziernych.
Starannie dobrana paleta kolorów trafnie oddaje ducha budzącej się do życia wiosny, emanując poczuciem świeżości dodającym sił do działania.

Kolory naszej ziemi

W dzisiejszych czasach coraz mocniej odczuwamy potrzebę otaczania się naturalnymi barwami. Dają nam one spokój i ukojenie, pozwalają łączyć się w harmonii z naturą. Właśnie dlatego kolekcja Supernatural bazuje na eleganckich, pastelowych odcieniach, wzbogaconych o żywe, optymistyczne akcenty.

Miękkie zasłonowe oraz półprzezierne tkaniny pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. O nowoczesnym stylu życia decydują jasne, przyjemne w dotyku tkaniny, kolory, naturalne materiały i struktury. Bazą jej gamy kolorystycznej są odcienie białego i piaskowego. Towarzyszą im waniliowa żółć, mięta i pastelowy fiolet. Kojące odcienie zieleni nawiązują do przyrody.

Wzory natury

Wzory na tkaninach również inspirowane były naturalnie występującymi fakturami. Morze i ląd fascynują mnóstwem intrygujących deseni, które staraliśmy się przełożyć na wygląd naszej kolekcji. Kombinacja neutralnych pastelowych tonów, rozbielonych żółci, brązów, róży i zieleni z dyskretnym wzorem liści miłorzębu, świeże zapachy i pierwsze ciepłe promienie słońca stanowią inspirację do kreatywnego łączenia naszych tkanin.

Supernatural, tkaniny naturalnie piękne

Świadomy wybór

Aby łatwiej było Ci dokonać świadomego wyboru, do każdej z tkanin dołączyliśmy specjalny paszport, w którym opisaliśmy, z jakich źródeł pochodzi określony materiał.

Oznaczenia i certyfikaty

Poniżej przedstawiamy oznaczenia właściwości tkanin oraz certyfikaty znajdujące się na paszportach.

Global Recycled Standard (GRS) to międzynarodowy, dobrowolny standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu.

Wiodący w świecie znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych.
Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka.

Tkaniny przyjazne środowisku

Zapach natury w eko wydaniu

Urok stylowych wnętrz tkwi nie tylko w ich wyglądzie, ale także w zapachu. Właśnie dlatego unikatową kolekcję Supernatural postanowiliśmy poszerzyć o aromatyczne świece ekologiczne, które pochodzą w 100% recyklingu.

Nasze świece są wykonane z wosku naturalnego i olejków eterycznych. Kompozycje zapachowe, które dla Was przygotowaliśmy to rumianek/pomarańcza i rozmaryn/lawenda oraz wariant bezzapachowy. Warto zwrócić uwagę na ich opakowanie oraz drewniany knot, które powstały w zrównoważony sposób. Całokształt pozwala nie tyko stworzyć we wnętrzu przytulną atmosferę, ale również docenić dobrodziejstwa natury.

Odpowiedzialność

Obecnie często zastanawiamy się nad tym, w jakim stanie pozostawimy po sobie Ziemię dla przyszłych pokoleń. Nie myślimy już tyko o nas samych – zaczynamy myśleć globalnie i perspektywicznie. Odpowiednio dysponujemy tym, co sami otrzymaliśmy. Nie wydobywamy nowych surowców, skoro istnieje możliwość ponownego wykorzystania tych, które już mamy.

Kolekcja Supernatural idealnie wpisuje się w tę filozofię, umożliwiając dokonanie prawdziwie świadomego wyboru. Pragnienie dbania o otaczający nas świat natury towarzyszy nam także w trakcie naszych codziennych działań. Ponowne przemyślenie procesu tworzenia i dystrybuowania naszych produktów pozwala nam świadomie zastanowić się nad tym, jak sprawić, by nasze środowisko mogło być bardziej zrównoważone. Skrupulatnie analizujemy cykl żyć naszych produktów, od zaopatrzenia, produkcji i przetwarzania, aż po transport.

W trosce o naszą planetę stosujemy kartony z recyklingu, wykorzystujemy resztki materiałów do produkcji toreb na wzorniki, skrupulatnie pracujemy nad znacznym ograniczeniem foliowych opakowań. Dzięki działaniom takim jak wymiana oświetlenia czy optymalizowanie zużycia energii poprzez sięganie po źródła odnawialne uzyskaliśmy biały certyfikat, czyli świadectwo efektywności energetycznej.

Szacunek

Bliska jest nam także idea ploggingu, czyli ekologicznej odmiany joggingu łączącej w sobie bieganie i zbieranie śmieci. Jest to doskonały przykład przyjemnej, a zarazem  pożytecznej aktywności, która przynosi korzyści nie tyko nam, ale także otaczającemu nas światu.

Nasze dotychczasowe działania to dopiero początek drogi do lepszego, bardziej zrównoważonego podejścia do produkowania oraz dystrybuowania tkanin. Kolekcja Vadain Supernatural idealnie oddaje sedno naszych aspiracji, skutecznie udowadniając, że nic nie jest w stanie przebić piękna natury.

Jesteś architektem?

Projektujesz wnętrza?

Ogromnie cenimy ważną rolę architektów w sklepach naszych Partnerów. Naszą misją w programie Vadain Partner Club Architekt jest wynagrodzenie Twoich wysiłków poprzez współpracę z naszymi partnerami.

Witaj! W czym możemy pomóc?

Witaj! W czym możemy pomóc?

I will be back soon

Witaj! W czym możemy pomóc?
Masz pytania?
Śmiało napisz do mnie, albo zadzwoń!
Rozpocznij poprzez:
chat